| mihai4000 a întrebat:

credeti ca Allview P7 Seon, Dual Sim este mai bun ca Samsung Galaxy S4 mini? eu asa cred. Voi ce credeti?(detaliati) dau funda!

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Sa discutam putin despre ambele telefoane si sa lamurim niste lucruri.
Incepem cu Samsung Galaxy S4 Mini
Majoritatea telefoanelor Samsung, mai ales cele din "fruntea" companiei, au o larga arie de dezvoltare software. Adica poti gasi foarte multe metode de a le face sa mearga chiar si dupa un an sau doi, cand ele teoretic isi pierd din putere. Sa iti dau un exemplu, eu am un Galaxy Note 2 si nu am fost nevoit sa il schimb pana acum deoarece telefonul merge impecabil. Nu, nu folosesc acel sistem de operare de la Samsung ci cel de pe One Plus One numit si CyanogenMod. Android 5.1.1, fara probleme sau bug-uri.
Samsung este cunoscuta si pentru faptul ca realizeaza telefoane de calitate. Se strica destul de greu si se repara usor.
Vorbind strict despre acest tip de telefon, iti pot spune ca nu ai arunca banii degeaba si cred ca ai fi placut impresionat de faptul ca te va tine foarte mult si va avea o stabilitate decenta, (perfecta intalnim la iOS...sorry).
Allview P7 Seon
6 nuclee? Pe bune? Ce faci cu atatea, dam si lu' bunica 2?
Hai sa iti spun cum sta treaba. Majoritatea aplicatilor folosesc in jur de 1-2 nuclee pentru procesare. Tu ai 6, ce vei face cu celelalte 4? Nu ai nevoie de atatea plus ca bateria este doar de 2600 mAh => se gata repede mai ales daca te joci. Eu zic ca o sa te tina maxim un an dupa care vei vrea sa il schimbi. Probabil dupa 5 luni vei avea probleme de stabilitate si te vei chinui sa il dai unor tipi ce se pricep sa reinstaleze softu'. Se misca repede dar... 1GB RAM si 6 nuclee? Misto combinatie.
La alegerea ta ramane, dar eu as alege Samsung in acest caz happy

| mihai4000 explică (pentru Λndrei):

Ce sunt nucleele acele?

4 răspunsuri:
| Made_Self_1995 a răspuns:

Allview, este varza, intr-un cuvant este chinezaciune, Samsung, atat componentele si softul din el sunt de calitate mai buna.

| Miau1617 a răspuns:

Buna Mihai! Ai dreptate, este mai bun! Si iti spun asta, deoarece un prieten de-al meu a avut ambele telefoane si simcer, Allview merge mult mai bine! Prin asta ma refer latongueroceseaza mai bine si mai repede! Fata de S4 mini este si mai atragator, dar nu asta conteaza cel mai mult! M-am gandit sa imi iau si eu telefonul Allview P7 Seon, deoarece sunt multumita de calitatea si forta de procesare a lui. Sper ca te-am ajutat! :* Funda? big grin

| PureAngel a răspuns:

Nu stiu sa-ti spun care este mai bun dar iti pot spune ceva despre ele. Sora mea are Samsung Galaxy S4 minide aproape un an si sincer nu am auzit-o sa se planga. La scapat de foarte multe ori jos si inca este in ''viata''. E foarte bun, merge bine si e destul de performant. Eu am avut Allview A4 You si sincer nu merg prea bine. Allview P7 Seon este bun si performant mie sincer imi place. Merge bine pana acum deci nu stiu ce sa-ti zic. Sper ca te-am ajutat cu ceva.