| turica a întrebat:

Cum as putea sa activez REGEDIT pe un calculator care are instalat Windows 7 Ultimate cu sistemul de operare de 64 biți? Dau pe START, introduc REGEDIT si iconita lui este o imagine alba. Când vreau sa-l accesez trebuie sa aleg cu ce program trebuie să-l deschid.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Incearca sa executi direct C:\Windows\regedit.exe.

| frunzarescu a răspuns:

Scrie in bara de start comanda asta si apoi iti va merge REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f