| Klller2005 a întrebat:

Daca ai un calculator care a fost fabricat intre 1995-2000 si are windows XP poate suporta windows 7?

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca ai 2gb de ram, supprta windows 7 dar pe 32 biti,
eu am avut un PC cu ddr2, doua sloturi, in total aveam 1, 5 ram, placa video nu aveam, mergeam cu cea onboard VGA, hard de 250gb. si merge fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de memorie si de spatiul de pe hard. Cata memorie RAM are?

| Nimeni10 a răspuns:

Depinde, daca suporta driverele pentru windows 7 si cati ram are.

| Anonimul95t a răspuns:

Vezi daca te incadreazi aici la cerinte minime :http://www.giz.ro/software/cerinte-minime-de-sistem-pentru-windows-2476/ si vezi sa existe drivere

| Klller2005 explică:

Are 2G de ram

| Klller2005 explică:

2G de ram

| anonim_4396 a răspuns (pentru Klller2005):

Da, iti merge!