| CosminSM a întrebat:

De ce cand deschid calculatorul internetul zice ca nu este conectat, dar modemul este conectat.Iar cand dau restart merge netul.
Cerintele mele:
Placa de baza: Biostar G31D-M7
Placa video:Nvidia Geforce 9500 GT
CPU: Core 2 Duo E6400
Ram :2 gb ddr2
OS:Windows 7 ultimate 64 bit Ajutati-ma va rog!

15 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Asta pentru ca se incarca mai greu softul modemului fata de restul programelor sau ai cam multe programe care pornesc o data cu Windows-ul. Descarca asta gratuit si fa o curatenie si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| CosminSM explică (pentru horia2012):

Am incercat, nu a mers, l-am curatat tot.
Uite asa arata: http://postimg.org/image/4y2kfi6wp/

| horia2012 a răspuns (pentru CosminSM):

Inseamna ca ai erori mai mari. Instaleaza Windows-ul si dupa ce pui toate driverele, programele, jocurile, flash player, office, internet si ce mai tu, dupa ce totul merge foarte bine, procedeaza asa: descarca asta gratuit:
http://www.backup-utility.com/download.html
(alegi "full version")
il deschizi si faci un backup al intregii partitii pe care e instalat Windows-ul (C).
Deschizi programul
Backup
System backup-alegi numele backup si unde il salvezi
(intotdeauna alta partitie)
Finish
Dureaza 10-15 minute.
De cate ori ai probleme cu PC-ul,
deshizi programul
Restore
alegi imaginea creata-finish
se reinstaleaza sistemul EXCAT asa cum era la inceput.
Eu il folosesc, e foarte bun si termini cu toate probleme.
Daca nu intelegi ceva imi spui.

| CosminSM explică (pentru horia2012):

Am schimbat din nou windows 7, tot nu merge. sad

| horia2012 a răspuns (pentru CosminSM):

Dezinstaleaza orice driver de retea ai si descarca-l pe asta pentru W7:
http://drivers.softpedia.com/downloadTag/Biostar+G31D-M7+LAN+Driver

| CosminSM explică (pentru horia2012):

Cum il dezistanlez ca nu il gasesc in "Unnistall or change a program"? Doar l-am instalat programul care mi l-ai dat si tot nu merge. sad

| horia2012 a răspuns (pentru CosminSM):

Start-clik dreapta pe "computer"-proprietati-device manager-display adapter (acolo o sa-ti arate un driver), click dreapat pe el-uninstall.
Restart si il instelezi pe cel de pe softpedia.

| CosminSM explică (pentru horia2012):

Dar display adapter ii driverul de la placa video, nu trebuia Network adapter?

| horia2012 a răspuns (pentru CosminSM):

Scuze, Cosmin, ai dreptate. Network adapter.

| CosminSM explică (pentru horia2012):

Tot nu merge, nu stiu ce sa-i mai fac. Poate windows-ul pe care il nu-i bun.

| horia2012 a răspuns (pentru CosminSM):

E posibil, numai daca ai un Windows cine stie de unde luat.
Poti incerca sa descarci de aici o varianta originala legala:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
(de la external mirror 2-7)
Incearca, totusi Home premium pe 64 biti. Pentru "acasa" nu ai ce face cu Ultimate.
Instaleaza prin bootare sa faci un "clean install", de la 0. Daca nu vrei sa modifici in BIOS, F11 sau F12-intri direct in meniul de boot.

| apokalipse96 a răspuns:

Poate sa fie si de la windows, de obicei daca nu ai ruter de net windows-ul nu recuneaste parola de la modem si de asta nu se log din prima.

| CosminSM explică (pentru apokalipse96):

Dar am router Romtelecom

| CosminSM explică (pentru apokalipse96):

Nu pot sa fac nimic, fara sa schimb windows-ul.

| apokalipse96 a răspuns (pentru CosminSM):

Acum iti merge?