| Creţu_Alex_1996 a întrebat:

De curand mi-am reinstalat windows-ul si am ales win 8.1..totul e ok. dar vreau sa-mi instalez driverele pentru placa de sunet si placa video.intrebarea mea este.Cum aflu ce driver mi se potriveste.am cautat ce placa video am.cu acel "dxdiag" iar la nume imi zice "Microsoft basic Display adapter" iar pe net nu gasesc absolut nimc despre asta. Ceva idei? !

5 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Pentru sunet nu cred ca ai nevoie.Ce nu ai sunet? A instalat el.
Descarca acest program:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
Nu trebuie instalat.Il deschizi, dublu click in stanga pe display, click pe GPU si citesti ce scrie in dreapta la video adapter.

| Creţu_Alex_1996 explică (pentru alinaalin955):

Eu cand dau click pe GPU nu-mi apare nimic...Din pacate.

| Creţu_Alex_1996 explică (pentru alinaalin955):

Cand dau click pe GPU mie nu-mi apare nimic...din pacate.

| alinaalin955 a răspuns (pentru Creţu_Alex_1996):

Nu stiu ce sa zic.
Daca dai click dreapta pe desktop nu apare nVIDIA control panel sau ati catalyst?

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Cu ma-config il descarci si il instalezi si o sa iti detecteze el ce iti trebuie o sa te bage pe o pagina web sau dxdiag in run poate iti apare acolo happy dar mai bine ar fi primul ca iti spune exact numele happy succes