| Cillix a întrebat:

De curang mi-am cumparat HTC Hero si am tot incercat sa imi downloadez aplicati de pe magazin store si faza e ca el imi downloadeaza jocurile pe memoria telefonului care e foarte mica, ar cineva vreo idee cum as putea sa il fac sa imi downloadeze pe card?

2 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Eu nu pot sa-ti explic pas cu pas iti pot oferi cu ce sa te documentezi chiar si pe youtube gasesti, eu sunt d3 pe tableta acuma si imi e cam greu sa caut informati. Tu trebuie sa faci root este un program care te ajuta si e extrem de important fara root nu se poate instala nimic pe card si rula. Deci cauta pe google cum faci root pe card la aplicati android.

| Cillix explică (pentru zahy):

Am inteles cam ce ai vrea tu sa spui dupa ce am urmarit cateva tutoriale, dar am urmarit fiecare tutorial pas cu pas, dar imi da tot aceeasi eroare: am facut partitiile. cea cu ext3 nu pot sa o formatez. apoi cand deschid link2sd imi apare o fereastra care ma intreabacare este the file system of your sd card's second partition. si imi da posibilitatea sa aleg intre: ext2, ext3, ext4 si fat32/fat16.oricare o aleg imi apare un mesaj de error care spune mount script error. Mount: no such device. ext 3 ( sau ce aleag) may not be supported on your device. try fat 32 on the second partition. Cum sa rezolv?