| anonim_4396 a întrebat:

Funda. Am o problema mare cu Windows 7 pe 64 BIT, Problema asta o am pe orice editie de Windows 7. Dupa 2-3 zile porneste extrem de greu, stau si cate 10 minute la ecranul de welcome. am incercat un Diagnostic Startup si practic Windows-ul zbura! in cateva secunde eram pe desktop. Nu am cine stie ce programe instalate. ca specificatii am :

- AMD Athlon 2 X2 270 3, 4 GHz

-MSI 760GH-P21

-MSI nVidia GeForce GT630 2GB GDDR3

-Toshiba MK2552GSX 250GB ( Nu are nici un fel de erori SMART sau sectoare defecte )

-4GB RAM Kingmax DDR3 1333MHz

. cum pot repara toata problema asta? adresa mea de email este gamers_republic23@yahoo.ro

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La ce pc ai cum sa meagra greu ma mir, vezi unitatea daca e prafuita macar temperatura poti pune windows 8 care e peste win 7

| DDCC a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am cerut preri ci am cerut solutii. nu e un pc asa de prost pe cat crezi tu. de ce mai exista optiuile avansate in BIOS daca nu le folosesc? pe pc-ul asta pot rula ORICE joc la detalii medii + AA @ 1360x768 @ MIN 30FPS. pe windows 7 nu pot rula absolut tot asa de bine. nu au facut cine stie ce programare la 7. unitatea nu are praf, nici macar carcasa nu sta inchisa ( in 2-3 zile imi iau alta carcasa ) si vad daca e praf sau nu. oricum problema este rezolvata am dezactivat cateva programe la startup si acum PC-ul zboara. nu folosesc 8 caci are o interfata enervanta de-a dreptul si desi am ~10FPS mai mult la jocuri imi cam da erori. un timp ( 8 luni ) a mers perfect dar dupa a inceput cu erorile si am hotarat sa trec la Windows 7. odata ce ajung la Bucuresti ( sunt la tara in vacanta, aici compania electrica da dovada ca are ceva personal cu toti abonatii, am schimbat 3 surse pe vremea cand locuiam aici ) trec iar la 8.1

| BenWilde a răspuns:

Esti sigur ca nu isi face updateuri? Cand pornesti calculatorul, placa de baza face doar un beep? Dupa ce se deschide pc-u, merge bine pe urma? Cauta sectiunea de Start-up Programs si dezactiveaza programele care folosesc multa memorie.

| DDCC a răspuns (pentru BenWilde):

1. Da, sunt sigur
2. Da, unul singur
3. Da, dupa pornire nu am probleme
4. Nu, Nu mai am ce sa dezactivez