| anonim_4396 a întrebat:

happyImi poate explica cineva de ce uneori nu pot sterge anumite fisiere/aplicatii/foldere, imi spune cum ca ar fi utilizate in acel moment de catre o alta persoana sau un alt program!straight faceIn fine...am instalat programul Unlocker si imi arata la toate fisierele "explorer.exe" si din cauza asta nu pot sterge aceste fisiere, ziceti-mi cei care sunteti mai priceputi cum sterg aceste fisiere utilizate de "explorer.exe" fara Unlocker!laughing.....Mdaa si nu pricep de ce raman in continuare utilizate de "explorer.exe" chiar daca inchid toate folderele si aplicatiile deoarece la asta stiam eu ca se refera "explorer.exe", la navigatul prin fisiere!laughing

Răspuns Câştigător
| ashtray a răspuns:

Pentru ca fara explorer.exe nu poti utiliza windows-ul, respectiv calculatorul.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si unlocker-ul ala de ce nu-l folosesti daca l-ai instalat? Vezi ca ai virusi la greu.

| JusTPauL a răspuns (pentru K0sti):

Eu am stars toate folderele cu acel program, care nu le puteam sterge asa normal si mi-a mai ramas un folder in recycle bin pe care nu-l pot starge nici cu programul ala, ba mai mult imi mai face alte fisiere, foldere copi, dar p alea le pot sterge.

| JusTPauL a răspuns:

Am si eu 2 foldere cu fisiere in ele gen "h3j23hj2h31h21h32h3k" pe care nu le pot sterge.
Ar mai fi o varianta, sunt unele fisiere care se pot sterge dupa ce dai un restart la pc, dar nu cred ca la asta te refer.

| CannabisFan a răspuns (pentru JusTPauL):

Mdaaa,ma refeream la cele care nu se sterg nici dupa restart, incearca cu Unlocker, cauta-l pe net si vezi poate merge, asta e singura varianta de sters fisiere pe care o stiu deocamdata!winkingDa ai patit vreodata sa stergi un folder/fisier iar apoi sa ai surpriza ca iti apare din nou, adica de fiecare data cand il stergi el se sterge insa apare din nou? Eu am patit asta de mai multe ori!laughing

| JusTPauL a răspuns (pentru CannabisFan):

Faza cu reaparutul mi sa mai intamplat.
Stingeam pc-ul cand il aprindeam era iar pe desktop.
Dupa ce am schimbat windowsul s-a dus si elhappy