| Mr14Anonim a întrebat:

m-am decis sa-mi cumpar un PC pentru gaming. Chiar nu am idee ce sa achizitionez. Sunt o multime: unele au procesor bun, dar placa video proasta, altele inves... Imi puteti recomana un PC pentru gaming bun, pana in 30 mil. Sau, daca ies mai ieftin, o configuratie pentru acesta. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Uite o recomandare de la mine
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/655384/
si daca vrei poti pune un cooler aftermarket
http://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/ice-wind-fs/

| Mr14Anonim explică (pentru SouLIce):

Esti sigur ca sunt comptibile 100%?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Deci daca cumperi pc trebuie sa aiba detaliile astea : Ghz= 3.0 (laptop 2.5)
-rami=minim 4 gb
-memoria video 2 gb
Numai Ghz.- trebuie sa fie diferit daca e laptop sau pc! La pc trebuie sa ai Ghz cel putin 2.8 iar la laptop cel putin 2.1!
Daca cumperi unul cu configuratia asta o sa mearga si cele mai noi jocuri! Bafta!

| Mr14Anonim explică (pentru lpavel):

Ma gandeam la un i5, si daca poti tu sa-mi recomanzi o placa video.

| SpecialistIT a răspuns:

Uite aici super recomandarea mea de doar 2635 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/27876/

Sper sa iti placa, ai de toate, si 8GB, si super placa video, sursa la fel.

Bafta!

| Mr14Anonim explică (pentru SpecialistIT):

Mersi frumos, dar sunt 100% compatibile?

| SpecialistIT a răspuns (pentru Mr14Anonim):

Sigur sigur, cu asta ma ocup. happy

| SpecialistIT a răspuns (pentru Mr14Anonim):

Mediadot ofera instalarea componentelor in pc GRATUIT. Profita. happy

| Mr14Anonim explică (pentru SpecialistIT):

Bun atunci, mersi frumos, ma bucur ca nu m-am pripit in a face o alegere. vreau calculatorul chiar astazi, si o sa ma duc la Netwave in Buzau cu aceasta configuratie, si o sa-l ridic in cateva ore. Mersi mult! Raman dator.

| Mr14Anonim explică (pentru SpecialistIT):

Unde au sediul?