| gabi096 a întrebat:

merita sa treci de pe Windows pe Mac?

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Depinde ce vrei tu sa faci pe Mac. Daca vrei sa te joci si chestii din astea, i-ati gandu nu vei puta sa te joci.

Daca vrei sa lucrezi cu programe si chestii interesante, da, de ce nu!
Vecinul meu e programator pe Mac si Linux, si are un salariu de aproape 5000 €. Iar cel mai important e ca el nici nu a facut studii pentru a deveni programator, are cu totul alte studii, a facut doua facultati dar n-au nici o legatura cu informatica.
El a inceput sa se joace prin Mac cand era copil, si a ajuns sa isi dea seama de niste chestii incat acum creeaza programe.

Precum am mai spus, merita dar depinde ce vrei tu sa faci. happy

3 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Nu deoarece mac merge mult mai greu decat windows si nu poti instala foarte multe programe pe os asa ca, concluzia este Windows 10 iar Mac -7
Bafta!

| ndc a răspuns (pentru djdani1):

Nu sunt de acord. OS X merge mult mai bine ca Windows (in primul rand pentru ca OS X nu se autocorupe) si sa compari un program obisnuit de Windows cu un program obisnuit de Mac e ca si cum ai compara un Logan cu un BMW M5 - Logane sunt mai multe, ce-i drept, dar daca ai putea alege, cred ca ai alege BMW-ul, nu?

| ndc a răspuns:

Daca esti gamer, nu.
Daca esti un utilizator obisnuit, te-ai saturat de Windows si ai destui bani sa-ti cumperi un Mac, da.
Daca esti/vrei sa fii un programator, treci peste Mac si instaleaza-ti Linux (recomandarea mea: Mint).