| Andreirbj a întrebat:

mi.am făcut un cont pe playstation store (pe ps4) și eu din câte am citit pe anumite site-uri nu merge să achiți cu un card de România fiindcă eu mi.am făcut cont U.S pt ca toți spuneau ca este mai ok, dar acum ce card îmi trebuie pentru a putea sa pot baga bani în pss și pt a putea achiziționa și anumite jocuri?! Ofer funda

Răspuns Câştigător
| LePotato a răspuns:

Vrei neaparat sa cumperi jocurile de pe PS Store?

Ai putea sa le cumperi sub forma de discuri din orice magazin (eMAG, altex etc)

Din cate stiu eu, nu poti sa cumperi cu cardul..."pentru ca Romania". (posibil sa ma insel, si sa se poata...dar tot asa, cu "smecherii")

In orice caz, poti cumpara coduri valorice de pe diverse site-uri de 25 dolari, 12 dolari etc.

Le cumperi cu paypal, si primesti un cod ("reedem code"). Pe urma deschizi Playstation Store si navighezi in josul meniului principal la Redeem Codes (aici introduci codul primit)

Mie mi se pare prea complicat asa, si cumpar jocurile sub forma de discuri de la Altex, eMAG etc...

Bafta!