| Pangarus a întrebat:

..
Mi-am luat o placa video, dar cand deschid PC-ul imi ramane ca si cum nu l-as fi deschis. Ce poate sa aiba?

6 răspunsuri:

Pai spune-ne ce placa de baza si ce sursa ai.

| Pangarus explică (pentru UnknownError):

A8V-Deluxe, portul e agp
Sursa e de 230V/50-60HZ
Placa video cumparata e asta ( http://www.tocmai.ro/......30345.html )
Mi s-a spus ca sunt compatibile, si chiar nu stiu ce sa fac.

Vad ca nu e sursa de vina.Verifica conectorii placii si ai monitorului in slotul VGA.

| Pangarus explică (pentru UnknownError):

Da, am conexiunea VGA-VGA intre unitate si monitor. Dar am pus tot prin VGA unitatea la un LCD si imi arata V=0Hz si dupa imi da ca nu exista semnal, iar pe monitorul cum am scris mai sus nici nu se deschide. Si la conectorii placii ce ar trebui sa vad sa stiu ca sunt in regula?

Probabil ca ar trebui sa intri in BiOS si sa dezactivezi placa integrata cauti acolo.

| TybyStana a răspuns:

Incearca sa umbli la conectorii placii si daca nu merge dai un pumn in monitor