| Pantiru_Claudiu_1998 a întrebat:

nu pot conecta laptopul la tv prin HDMI, laptopul este un Acer Aspire V3-571G iar televizorul este un Samsung Smart TV 4k nu stiu exact seria...in moment ce conectez cablul HDMI se inchide ecranul la Laptop apoi se redeschide, exact ca in momentul in care ar merge, dar pe tv nu se vede nimic decat "lipsa semnal", am incercat si cu un alt cablu HDMI am citit ca pot fi probleme daca este prea lung, am incercat cu unul mai scurt..tot nimic, am incercat cu un alt laptop cu acelasi cablu si merge, nu stiu ce sa mai fac... driverul video este cu update la zi, pe laptop rulez Windows 7, va rog ajutati-ma, dau funda pentru cel mai bun raspuns!

7 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

1 la mana, se conecteaza cablul 2 la mana in laptop la setari control panel al placii video se da extend monitors 3 la mana in tv in setari se trece la hdmi 1 sau 2 sau lateral depinde unde se introduce cablul. Cand se clicuieste pe hdmi aferent va aparea pe tv desktopul laptopului. Voila.

| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie sa fie o comanda fn+f2 sau f4 de exemplu pe tastatura.Aceasta se aplica dupa ce conectezi cablul.

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru KillaNoFilla):

La mine e Fn+F5 am incercat, tot nimic...

| KillaNoFilla a răspuns:

E clar ca leptopul are ceva.Esti sigur ca ai driverul corect pentru placa video?

| Pantiru_Claudiu_1998 explică:

Mentionez faptul ca daca las laptopul si tv-ul deschis pe HDMI1 apare la un moment dat imaginea pe tv dar la o rezolutie mica, apoi dispare...

| Pantiru_Claudiu_1998 explică:

Da e corect instalat...deabia ce am reinstalat Windows-ul si l-am instalat...