| Pietricel a întrebat:

Stiti cumva de ce nu merge sa pun routerul de la mama ta ca al doilea? Am pus un cablu lan din port in care trageam la calculator in portul wan la routerul de la mama ta si am intrat in pagina aia de configurare, am pus username si parola de pe contractul de la net si la internet in coltul de sus zice internet: not connected. Stiti cumva de ce face asa? Am dezactivat si dhcp pe ont-ul zte de la rds. adresele ip de configurare sunt 192.168.1.1(ont zte) si 192.168.2.1(router nou)

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Lasa DHCP-ul activat pe ambele. Daca au sub-neturi diferite, izolate prin firewall, nu vor fi probleme.

| Pietricel explică (pentru doctorandus):

Routerul al doilea fiind un belkin

| doctorandus a răspuns (pentru Pietricel):

Firewall activ pe ambele si DHCP activ pe ambele, asa trebuie.

| Ax3LdeV a răspuns:

Cel care are mufa de rds sa fie setat ppoe si al doilea auto dhcp

| Pietricel explică:

Ignorati "mama ta", ii dadusem mesajul unui prietene.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Are cd de instalare?