| Pcgaming1 a întrebat:

Tocmai am reinstalat windowsul si am vrut sa intru sa imi descarc antivirusu si chrome si alea doar ca nu mergea sa caut pe internet explorer imi da o eroare de genul the requested lockup key was not found in any active activation context. Si nu merge

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Descarca de pe un alt pc/laptop browser-ul dorit, pune-l pe un stick/cd si instaleaza-l in sistemul tau. Daca vrei sa folosesti Internet Explorer, vei descarca IE8, pentru ca browser-ul sa fie updatat la v.8 si eroarea sa dispara.

1 răspuns:
| itextrat a răspuns:

Foloseste Windows Update ca sa descarci o versiune cat mai noua de Internet Explorer. Daca esti pe XP pune SP3 neaparat.