| Daniel925 a întrebat:

Azi mi-am reinstalat windowsul si nu pot sa descarc chrome sau opera de pe internet explorer. Imi zice ca nu am allow sa descarc. Cum dau allow?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Dacă ai antivirus îl dezactivezi, dar de probă!

Deschide "run" (tasta Windows+R) și scrie "control" fără ghilimele. Du-te la user account and family safety -user account - Change user account control settings și glisează-l până jos.

Scrie "Run" "gpedit.msc". La "computer configuration"-administrative templates-windows components-Windows Defender și dezactivezi următoarele elemente :
"Turn off Windows defender" / "Turn off Real-Time Monitoring"/"Turn off Routinely Taking Action". Click pe ele și le pui pe disable.

Intră în internet Explorer și apăsă pe cheiță sus (internet options). Te duci la "security" și selectezi "Internet zone". La security level for this zone glisezi până jos și dezactivezi "Enable protected mode"

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Windows ai? Pune si un printscreen

| GPA a răspuns:

Fii mai explicit. Fă un printscreen să-l văd...

| Daniel925 explică:

Https://imgur.com/a/lw77JFr Asta îmi scrie cand vreau sa descarc Opera sau Chrome

| Daniel925 explică (pentru GPA):

Multumesc mult!

| GPA a răspuns (pentru Daniel925):

N-ai pentru ce!

| GPA a răspuns (pentru Daniel925):

Dacă ai antivirus îl dezactivezi, dar de probă!

Deschide "run" (tasta Windows+R) și scrie "control" fără ghilimele. Du-te la user account and family safety -user account - Change user account control settings și glisează-l până jos.

Scrie "Run" "gpedit.msc". La "computer configuration"-administrative templates-windows components-Windows Defender și dezactivezi următoarele elemente :
"Turn off Windows defender" / "Turn off Real-Time Monitoring"/"Turn off Routinely Taking Action". Click pe ele și le pui pe disable.

Intră în internet Explorer și apăsă pe cheiță sus (internet options). Te duci la "security" și selectezi "Internet zone". La security level for this zone glisezi până jos și dezactivezi "Enable protected mode"