| devil2279 a întrebat:

Vreau sa imi mai cumpar 2 gb ram dar nu stiu de care. Trebuie exact ca cel pe care il am deja? adica mai am un slot de 2 gb ddr2, PC2-8900(555 mhz) Kingmax, dar nu stiu exact frecventa. Trebuie sa cumpar ram cu aceeasi frecventa ca la asta? si acelasi producator, adica Kingmax? nu am mai gasit niciunul cu latime de banda PC2-8900.
Deci, pot cumpara si altfel de Ram decat sa fie ddr2? sau trebuie sa fie exact ca asta al meu ceea ce nu am gasit.

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Saitul crucial.com

Scrie la search "Scan System"
Descarca file-ul. Executal. Asteapta 1 minut. Pagina se va actualiza si iti va arata care sunt cele mai potrivite modele si pretul lor.

Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns (pentru devil2279):

Wai baranule, daca nu stii cum sa te folosesti de el, apu inchide gura. Nu iti place? Cauta-ti alt site. El este cel mai bun. Plus ca e gratis. Inca o data mai zic nu stii sa te folosesti de el!

| Sheldon a răspuns:

Frecventa o ai si tu in intrebare... 555mhz
Cauta ram cu frecventa de 555mhz
Nu uita ca o placa de ram cu frecventa mai mica o trage in jos pe cea cu frecventa mai mare
SA fie de aceeasi frecventa