| RecKinul a întrebat:

Vreau sa ma filmez si sa ma inregistrez ca camera web de la laptop. Am descarcat doua programe (Debut Video Capture si...) pentru captura video dar nu inregistreaza sunetul. Laptopul meu este prevazut cu microfon (l-am folosit pe Skype odata foarte bine). Am win7 pe 32 biti.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu folosesc AMcap. Merge foarte bine. http://noeld.com/programs.asp?cat=video

| RecKinul explică (pentru Salontanul):

Am instalat AMcap si tot nu inregistreaza sunetul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu astea, pe rand: http://ro.downloadastro.com/......amere_web/
Daca nu merge cu nici unul inseamna ca ori este defectiune la Windows ori microfonul s-a dus. Mai incearca pe Skype.

| RecKinul explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat problema. Era de la driverul de sunet al Windows-ului. Am descarcat driverul de pe site-ul producatorului ( HP in cazul meu) si merge microfonul perfect. Acum am o nedumerire, ce raspuns sa-l desemnez castigator? Pe-al meu nu pot.

| Salontanul a răspuns (pentru RecKinul):

Nu conteaza. Sigur ca pe al tau nu poti.