| Michael96 a întrebat:

Vreau si eu sa imi cumpar un iPhone! Daca as lua iPhone chinezesc, cu ce mas alege? Are ceva in lipsa fata de iPhone original? Si cam cat ar costa? big grin

21 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cu ce sa te alegi? Cu un aparat de radio! Ce sa aiba in lipsa? Totul! nu are 4g, nici macar 3g, nu are sistemul de operare IOS ci o copie ieftina, care doar arata aproape la fel.
Hai sa iti zic ce am vazut la o replica de iphone 3gs: antena telescopica, cu care prindea tv, si era cam de 3 ori mai gros.
www.solomobiles.ro

| Cosmotel a răspuns (pentru valentingb):

Cica cea mai avansata camera din industrie laughing
nu mai exagera aiurea ca nu esti platit ca sa-i pupi in fund pe astia de la Apple.

| Silviu591 a răspuns (pentru valentingb):

Cea mai avansata?laughing) esti dus rau prietene..ai auzit de camera de la Nokia de 41 mpx? sau macar cea de 12?

| CharlieHarper a răspuns:

E diferență mare de la iPhone original la cel fake.

| alxp a răspuns:

Vrei sa iti iei o replica? cea mai mare prostie pe care ar putea-o face cineva atunci cand isi cumpara un telefon. replicile sunt mult mai proaste ca telefonul original. au multe probleme. totul este diferit plus ca este doar o cpoie ieftina care dupa cel mult 3-4 luni se va strica. mai bine mai strangi niste bani si iti iei un second hand daca nu iti ajung de unul nou.

| IonutAxi a răspuns:

Mai asteapta si strange niste bani si ia-ti unul de la second daca nu faci rost sa-ti iei unul nou. daca nu alege altceva.dar nu lua chinezari

| Silviu591 a răspuns:

Sau mai bine iti iei un Samsung galaxy s ..costa de 3 ori mai putin si e mult mai bun happy

| Silviu591 a răspuns:

Fac ceva pe iphone-ul tau..in 10 minute m-am si plictisit de el..si nu face poze atat de grozave.te pacaleste ecranul..culorile lui sa fiu mai exact.dar nu manca[.] si imi spui tu mie ca e cel mai tare din industrie..intai testeaza si tu un galaxy sau un Nokia n8 si dupa poti comenta..la revedere

| valentingb a răspuns (pentru Silviu591):

Te rog frumos sa nu imi spui tu mie ce sa mananc ca te raportez. vorbeste civilizat.Si nu am testat un galaxy, am avut un galaxy ace, iar n8 are (ha ha ha) symbian.Si daca ma pacaleste ecranul, de ce nu ma pacaleste ecranul altuia? poate pentru ca sunt mai slabe? nu stiu.salutare

| Silviu591 a răspuns (pentru valentingb):

Ce conteaza ca are symbian? noi vorbeam de camere.dar in fine.n-am cu cine sa vorbesc

| Cosmotel a răspuns (pentru valentingb):

Nu te pacalesc altele pentru ca esti fanboy Apple.

| Cosmotel a răspuns (pentru valentingb):

Si apropo, camera la iphone 4s e facuta de Sony.

| valentingb a răspuns (pentru Cosmotel):

Stii ce, am sters raspunsurile, ce mai vrei de la mine? Daca nu stii ca Sony are camere zeiss in general, ce sa mai discut..pa

| Silviu591 a răspuns (pentru valentingb):

Si ce daca ai sters raspunsurile? crezi ca am uitat ce ai scris? dar macar nu veni tu aici si ridica iphone-ul in slavi..pentru ca e cel mai degeaba telefon..imaginea de fundal nu o poti schimba..nu poti pune sunetul pe care-l vrei tu..trebuie sa le alegi doar pe cele din lista lui..nu poti trimite prin bluetooth catre alte telefoane decat daca sunt tot iphone-uri..si lista poate continua.a da..si in legatura cu camera..are dreptate.e facuta de sony..asa ca la revedere happy

| valentingb a răspuns (pentru Silviu591):

De cand am zis eu ''pa''...Are unele neajunsuri, dar il prefer. sper ca m-am exprimat pe intelesul tau.Si gata cu raspunsurile

| Cosmotel a răspuns:

Iar exagerezi mai baiatule. nu sunt un copil de 14 ani pe care crezi ca-l poti fraierii. Tine-o pe a ta si ramai in lumea ta roz cu iphone-uri.

| cristianfrunza a răspuns:

Cu o dezamagire totalabig grin.A avut un prieten de-al meu un fake dintr-asta si s-au intamplat urmatoarele:
-ii face probleme touchul, mergea extrem de prost
-accesarea aplicatiilor rula foarte greu
-ecranul nu este cu senzor de caldura ci cu senzor de apasare(bullshit)
te sfatuiesc sa iti strangi bani sa cumperi unu second daca nu detii un buget mare sau unul nou.

Sa iti spun un pret al fetei iphoneului nu am cum pentru ca nu ai precizat modelul.
Bafta si o funda nu ar strica la casa omului.

| cosmin2sun a răspuns:

Te costa cam 150 de euro o replica Iphone 4 dar nu are acele aplicatii ca si cel original, camera nu are performantele celui original si iti pica reteaua des. Deci nu prea se merita. Daca vrei iti las o adresa in cazu care vrei sa cumperi. In scimb cu 250 de euro iti iei Iphone 3GS si ai ceva bun de care chiar esti multumit. Asta cred eu.

| Dragos16V a răspuns:

Cele chinezesti au rezolutie mai mica, procesor mai slab, ram mai putin, nu sunt la fel de fiabile ( nu ca ar fi extrem de fiabile cele Apple, dar nici atat macar) si sunt mai prost finisate. Stiu ca nu e la subiect ce o sa zic, dar totusi: ia-ti mai bine unul original second hand. Eu am vazut pe okazii.ro pe la 3-4 sute de lei. Nu stiu cat de ieftin sa fie unul imitatie, dar iti recomand original.

| Denisa_2932 a răspuns:

Sincer eu cred ca nu te-ai alege cu ceva. Un avantaj care il are un iPhone chinezesc ar fi ca poti sa bagi in el 2 cartele in rest nu stiu ce ar mai avea. Camera este cam naspa. Pretul unui astfel de iPhone ar fi cam 500 de lei.

Cum crezi tu, daca vrei sa iti cumperi est alegerea ta.Iti urez succes!:)

PS:sper sa te ajute acest videoclip sa te hotarasti http://www.youtube.com/watch?v=s453MoRSdrA&feature=fvwrel