| XsamdiX a întrebat:

SALUT TUTUROR! A O MIC PROBLEMA cu PC-ul!

salut! am o problema cu bateria de la laptop-ul meu, l-am bagat la incarcat incarca doar ca pe baterie imi apare un X rosu, scrie ca este o problema cu bateria si ca PC-ul trebuie inchis imediat...ia în considerare înlocuirea bateriei..adica? AJUTOOOR!

FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Descarca complet bateria, las-o la soare doua minute(cat sa se incalzeasca putin) si o incarci cu pc-ul inchis. Daca nu va merge, uita-te sa fie electrozii curati. Daca sunt si aia curati si nici nu merge, fa un drum la un server.

4 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Inseamna ca acumulatorul este foarte uzat. Dupa 4 ani un acumulator de laptop nu mai tine deloc de regula. Cam atat este durata de viata a unu acumulator de laptop.
Ar trebui inlocuit, chiar daca mai tine foarte putin, te-ai putea trezi la un moment dat ca nu mai tine deloc.

| XsamdiX explică (pentru sigmanet):

Dar nu il am de 4 ani...

| Bratu_Mircea_1954 a răspuns:

Daca iei in considerare inlocuirea bateriei : http://www.voltamper.ro/baterie-laptop/