| Kraig a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa achizitionez un Procesor AMD A10 X4 5800K, 3800MHz, Socket FM2, Box, Black Edition de pe un magazin online pentru un PC facut pe piese nou, nu stiu sigur daca are placa video integrata... si daca are placa video oare nu mai pot sa ii pun o placa video de 2 GB? Multumesc anticipat

Acestea ar fi specificatile :
-Procesor AMD A10 X4 5800K, 3800MHz, Socket FM2, Box, Black Edition
-Placa video sapphire ati radeon hd 5450 2048 MB, gddr3, dvi dhmi pci-e
-PLaca de baza ASRock FM2A55M-DGS, socket FM2
-Sursa Inter-Tech boosters 520W
HDD Seagate SV35 1tb, 7200rpm, 64 mb, sata 3

Puteti sa imi dati si niste pareri despre configuratie? big grin Mrs!

Răspuns Câştigător
| MacMiller a răspuns:

Spune un buget pentru unitate si ce rezolutie ai la monitor si iti voi face eu o configuratie buna. Ceea ce ai pus tu acolo e pierdere de bani si iti spun si dc:
*Procesorul ales de tine este bun dar pentru o configuratie fara placa video.
Deci daca vrei calculatorul pentru jocuri in banii aia merge un i3 ivy
*Placa video aleasa de tine nu isi merita bani este de 10X mai slaba decat cea integrata in procesor
*Sursa este pocnitoare.In banii aia poti lua ceva de calitate mult mai mare
*Hdd scump. eu cred ca iti ajung 500mb si restul de bani ii poti investi in alta componenta.

| Kraig explică (pentru MacMiller):

Mersi fain, dar intre timp mi-am achizitionat un PC, cu o config : AMD athlon II x3 3.3 Ghz, placa video Ati radeon HD 5450 1GB GDDR3, 1TB, 4 Gb Ram 1600 mhz DDR 3

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Are grafica integrata dar poti pune foarte usor o placa video dedicata...pentru ce vrei sa folosesti pc-ul?

| DanielaSustinRomania a răspuns:

E mai bun decat cel din acest clip
http://www.youtube.com/watch?v=QT0gzVfbLDY