| Odessa1941 a întrebat:

Salut,un telefon SmarthPhone (Kilpad) mentionez ca este o mare chinazarie...cu cate o piesa din fiiecare telefon, andoird 4.2 etc in fine.Am o problema.m-am jucat la codul de deblocare..si nu mai merge.nu merge nici sa intru in "BIOSUL" Lui. sa-l resetez Am combinat toate tastele volum up, down +power.tot .tot..Si am fost cu el si la mai multe GSM-uri ca sa-mi reseteze softul..insa a spus ca nu i-au dat de cap..si eu cand folosesc moborobo acasa, imi citest etelefonul dar nu-mi da voei sa umpbu in el..Stiti cumva vreun program care pot reseta telefonul ori cabu de date.s-au ceva..va rog mult.

1 răspuns:
| robytoby a răspuns:

Salutare, ai doua variante. Daca inainte sa-l blochezi ai fost conectat la net mai ai o sansa. Intoduci codul sau modelul de cinci ori, si apoi inca odata. Acum trebuie sa apare undeva pe ecran "Ai uitat modelul", dai tap si introduci adresa de email si parola cu care te-ai conectat la Magazin Play.
Daca nu ai reusit asa singura varianta ramane cu factory reset, dar cu telefonul inchis. Apesi simultan butonul «Home», alimentare si marire volum sunet pana ce va aparea logoul Android. Cu ajutorul tastelor de volum selecteaza «wipe data/factory reset». Apasa «Home», selecteaza «Yes» si iar apasa «Home». Si apoi selecteaza «Reboot» > «Power». Toate datele vor fi sterse si telefonul va reveni la setarile din fabrica.
Nu uita, este foarte important sa ai bateria incarcata atfel risti sa termini telefonul.
Succes
http://dorytutoriale.blogspot.ro