| asdfbc a întrebat:

Am o problema.Acum o zi mi-am cumparat un telefon nou, Cosmote Smart Play.Azi i-am acel model de deblocare,facand un semn pe ecran.Dupa ce l-am pus,m-a sunat cineva. Apoi am vrut sa-mi deblochez telefonul, am introdus semnul pe care-l pusesem pentru deblocare si nu imi mergea.Imi zicea, ca e incorect.Am incercat pana la refuz semnul.Nu am stiut ca la 5 greseli pot reseta telefonul.Acum imi cere numele si parola de la contul facut pentru Magazin Play.Nu le stiu fiindca nu le-am notat si tin sa precizez ca erau grele.Nu le mai tin minte. Puteti sa imi dati sfaturi cum sa il resetez fara sa il trimit la Bucuresti? Am fot la Germanos si mi-au zis sa aleg intre Bucuresti sau cineva care stie ce sa-i faca.

9 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Buna!big grin
Ti-ai blocat telefonulsad
Acum trenuie sa te duci cu el la un centru GSM sa ti-l deblocheze. O sa dureze cateva zile, maxim 3 sapt.
Nu stiu cat o sa te coste ca sa ti-l deblocheze. Vezi ca o sa ramai fara poze, contacte melodii jocuri, fara nimic pe el.
Sper ca te-am ajutat. uccesbig grinbig grinbig grinbig grin
Funda?big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| asdfbc explică (pentru Carmen100):

Am garantie la el, nu e vorba de plata, si chiar daca ar fi sa platesc catva, dau. Faza e ca azi e ultima zi in care pot sa-l tin.Altfel,miane ma duc cu el la Germanos.SI o sa-mi vina tocmai pe 10 ianuarie.

| Bogdyyytzu a răspuns:

E foarte simplu... II scoti bateria si voila! Nu mai trebuie cand se redeschide sa ii bagi semnul. Ca sa il schimbi, dai din setari. (vezi tu daca nu mai iti scriu eu ca o sa vad pe net).

| asdfbc explică (pentru Bogdyyytzu):

Ar fi fost bine asa, dar nu intelegeti ca eu am bagat codul pana la refuz? I-am scos bateria dar nu merge asa...tot imi cere contul de la Magazin Play si eu nu-l mai stiu, adica stiu parola dar nu stiu user.

| Bogdyyytzu a răspuns:

Iti poti face alt cont din setari>sincronizari>google play>alt cont

| asdfbc explică (pentru Bogdyyytzu):

Am spus ca nu pot intra in setari, nu pot face nimic, imi arata aceiasi ''imagine'', cea in care imi cere user si parola.Mai astept raspunsuri.

| gima a răspuns:

Inchide telefonul, tine apasat tasta volum in sus si butonul de pornire in acelasi timp cca 10 secunde, apoi iti intra in meniu de resetare generala, acolo i dai resetare si telefonul revine la setarile din fabrica, o sa pierzi datele din telefon, poze, nr de tel etc...succes

| 1allEex1 a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi problema cu telefonul-l cum ai rezolvat-o tu? te rog spune-mi si mie!

| asdfbc explică (pentru 1allEex1):

Am intrat pe calculator pe google si am dat parola uitata. Apoi mi-a trimis pe emailul cu care am facut cont de google play, un text in care imi spunea datelehappy