| JungleHell a întrebat:

Salut!
Urmatorul aspect nelamurit. In programul de editare video Filmora 9 se poate modifica fundalul astfel incat in spatele meu sa apara o imagine cu un peisaj anume sau ceva ce se misca.
E vorba de a utiliza Green Screen dar sunt nelamurit: trebuie sa pun o panza sau ceva verde in spatele meu neaparat sau se poate modifica doar din program?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin program poti mixa cele doua filme.
Tehnica de fundal verde se foloseste fiindca culoarea verde-baza se poate face usor transparenta /eliminata, la editare.

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă te filmezi pe un fundal uniform colorat ȘI luminat.