| costi900 a întrebat:

Salut,vreau sa cumpar un tv 4k dar am camera destul de mica iar tv-urile 4k au diagonala 100cm + credeti ca ar fi ok un 4k la o distanta de 2m intre tv si pat?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai bine iti cumperi o tableta pentru media consumption in pat? TV de 1 metru la 2 metri distanta e ridicol.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

4k la 2 metri între televizor si pat... Nu știu cum să îți spun da ai să rămâi cu probleme de vedere.

| costi900 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Atunci ce ma sfatuiesti? un full hd cu diagonala mai mic? acum am un 80 cm hd si e ok dar doresc sa il schimb cu unul nou mai bun.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru costi900):

Eu dacă as fi în locul tău as lua un full hd mai micuț si as face in asa fel încât sa măresc puțin distanța, nici chiar 2 m. Îți dai seama ca la început e tare, wow 4k aproape, totul asa clar dar mai încolo o să începi să ai dureri de cap dacă stai asa aproape, ce ii drept nu in prima zi, nu prima lună... Înțelegi tu.