| mikey02 a întrebat:

Vreau sa imi bag internet prin fibra si nu stiu de la ce operatori. Am nevoie de internet pe laptop mai mult pentru descarcari, jocuri si filme. Stau in zona de tara (cu vaci, cai, porci, etc). Imi puteti recomanda un internet decent?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba-ti consatenii, ei la ce firma furnizoara de internet sunt conectati, eventual si prin ce cablaj.
De asemenea, poti intreba si principalii furnizori, daca au cablaj de fibra optica la tine in sat.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi ce retele exista prin satul tau unde ai vaci, cai, porci. Conecteaza-te, indiferent de felul cablului. Daca vrei neaparat internet, mai conteaza pretentiile?

| doctorandus a răspuns:

Ha, ha, de unde sa stim noi daca exista fibra de sticla la tine-n sat...

| Nonolita a răspuns:

Nu stiu ce operatori ai tu in zona. Dar RCS-RDS, acum pune numai fibra optica. Eu am ramas cu cablul vechi si ei ma tot sacaie sa-l schimb.

| Nonolita a răspuns (pentru Nonolita):

RCS-RDS este acum DIGI. M-am obisnuit cu vechea denumire.

| Salontanul a răspuns (pentru Nonolita):

RCS-RDS este firma mama. DIGI este numele de piata, numele produsului. Nu ai gresit in nici un caz.

| Nonolita a răspuns (pentru Salontanul):

Merci.