| Alecsandriii a întrebat:

Salut, vreau sa stiu cum sa schimb PC-ul meu de 32 bit in 64 bit.Am windows 7 ultimate si detaliile pc-ului meu sunt:

Status - End of Interactive Support
Launch Date - Q2'07
Processor Number - E6420
L2 Cache - 4 MB
FSB Speed - 1066 MHz
FSB Parity - No
Instruction Set - 64-bit
Embedded Options Available - No
Lithography - 65 nm
VID Voltage Range - 0. 8500V-1.5V
Recommended Customer Price - N/A

cum descarc si cum instalez 64 bit in PC?

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Trebuie să schimbi WIndows-ul cu totul. Există de 32 biţi şi de 64. Ţie-ţi trebuie o copie pe 64. Faci rost de una, formatezi C-ul şi-l schimbi. Să-ţi zic de unde să iei o copie e piraterie.

| matrix100 a răspuns:

Iti trebuie un cd/dvd original sau nu cu win7 si instaleze versiunea pe 64 de biti. Atentie ca sa o poti instala trebuie sa ai minim 4 Giga de RAM. In descrierea pc-ul tau nu am vazut cata memorie ram ai. bafta

| Alecsandriii explică (pentru matrix100):

Am 4 am uitat sa mentionez

| SouLIce a răspuns:

Instalezi windows 64 bit

| questsoul a răspuns:

Ai nevoie de windows 7(imagine iso/dvd) pe 64 de biti. Pentru a afla informatii despre configuratia pc tau, acceseaza meniul start, tasteaza in search bar "dxdiag", click pe rezultat. Mai multe informatii aici:
http://windowspc.ro/windows-7-pe-32-biti-x86-sau-pe-64-biti-x64/