| deepy a întrebat:

Am instalat niste programe pe calculator si nu mai stiu sa le dezinstalez.Am cautat "uninstal" dar nu gasesc. Vreo idee?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Dai pe butonul de start si intri in control panel dupa iti apare undeva un titlu : Programs si un subtitlu Uninstall a program si dai pe acesta si iti apare o lista cu programele instalata, cauti ce vrei sa dezinstalezi si dai uninstal

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Acum depinde unde ai cautat tu. De obicei, in toate versiunile de Windows o sa gasesti optiunea de dezinstalare a programelor in acelasi loc. La Windows 7 este cu atat mai simplu cu cat ai casuta de cautare de la start.
Faci click pe start si alegi control panel. Iar acolo o sa ai "Add or Remove programs". Intri in el si o sa ai toate programele instalate de tine.
Eu, sa fiu sincer, m-am indepartat de aceasta optiune de baza a sistemului de operare pentru ca nu prea este eficienta.
Folosesc Revo Unninstaller. Il poti descarca de aici: http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html - dezinstaleaza programele selectate de tine si sterge toate urmele lasate de programul dezinstalat in urma in calculatorul tau.

| snake260889 a răspuns:

Start => panou de control(control panel) => adaugare sau eliminare programe(add or remove programs) => apoi eliminare pe program(remove)

| VaDiM1111 a răspuns:

Contacteazama pe skype iti arat eu cum vadim.esanu.1994