| Smashi a întrebat:

Salutare,am o problema cu pc, am scos bateria de pe placa de baza si am puso la o telecomanda de la instalatia din geam sa vad daca merge, dupa nu am pus-o inapoi vreo 3-4 zile ca nu am folosit pc iar acum cand am puso nu imi porneste monitorul, se pune power safe mode ...sau cv de genu scria. daca stiti ce-i de facut va rog sa ma ajutati, mersi!

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

S-a consumat bateria, trebuie inlocuita, te duci frumos la un magazin cu bateria respectiva si iei alta la fel mi se pare ca este vreo 3 lei una noua.

5 răspunsuri:
| gabinezu a răspuns:

Ai stricat bateria prin 2 lucuri
1.Ai avut niste electricitate in mana si trebuia sa atingi un metal ca sa te descarci inainte sa atingi bateria si nu nu gluem electricate statica cand freci picoarele de covor
2.ai pus-o gresit sau ai apsat prea tare cand ai pus-o si s-a stricat ar trebui sati cumperi una noua sau sa incerci de mai multe ori sa o pui

| dragosbogdan001 a răspuns:

I-ati o noua baterie. Cea veche ti s-a stricat!

| SasNetRomania a răspuns:

Vorbiti numa aberatii aici.
un pc merge si fara acea baterie, deci nu e din cauza bateriei problema pcului tau!

| HaKa93 a răspuns:

Ai stat cu ea la instalatie atata timp, s-a descarcat, iti iei alta noua la 3 lei

| andrei690 a răspuns:

Cumpara alta baterie! (dar incearca si sa overifici daca mai e incarcata). Aceea e bateria de la bios si l ai resetat. Daca aveai facute anumite setari s au sters si trebuie reconfigurate.