| cosma18 a întrebat:

Salutare.
Am o problema cu un pc.instalez windows xp sp3 foarte bine cu program anti-virus tot.si nu imi tine windowsul de cat maxim 2 -3 luni apoi calculatorul cand vreau sa il pornesc se aude unitatea cum k se deschide dar pe monitor nu apare nimic... daca bag cd sa butez imi apare si pe monitor..deci ideea e ca nu imi tine windowsul de cat maxim 2-3 luni.sa fie vreo problema de la sursa? ciudat e ca daca reinstalez windowsul isi revine la normal 2-3 luni

2 răspunsuri:
| andrei50497 a răspuns:

Daca inca folosesti windows XP, probabil ai un calculator mai vechi. Ce relatezi tu sunt probleme normale, aparute din cauza uzurii.

| cosma18 explică (pentru andrei50497):

Nu nu al meu la un copilas care e obsedat de san andreas (sper ca am scris bine)..si doar atata foloseste la pc.dar nu tine windowsu.da e adevarat e un pic mai uzat pc...dar totusi dc se deschide si sta in stand by monitoru(totusi e lcd)