| Ploaia a întrebat:

Salutare,

Am o problema la laptop care este cam asa:
Acum trei zile m-am trezit ca mi se blocau aplicatiile, inclusiv desktopul, dupa ce i-am da restart nu mai vroia sa intre in windows, continua sa se restarteze.
Am vrut sa reinstalez windowsul, dar dupa ce zice "Windows loading data files" ramane negru. dar pot sa misc cursorul.
Am un HP cq60. iesit din garantie.

Ce credeti ca s-a intamplat? sau aveti idee ce pot face in cazul asta?

3 răspunsuri:
| Flash a răspuns:

Cea mai grava situatie: hard disk intepenit, nu se mai invart platanele, adica trebuie schimbat. Mai pot fi si alte cauze, dar asta a fost prima care mi-a veint in minte dupa cele pe care le-ai spus.

| Ingerasull99 a răspuns:

Ai incercat cu safe mode, ce antivirus folosesti? daca nu dai optiunea aia cu last known... si e posibil sa iti mearga!

| tudorr a răspuns:

Am patit si eu asa cu calculatorul. Aveam windows 7 si dintr-o data mi-o facut si mie figura asta.Acum de 2 zile l-am dus la cineva sa imi schimbe windowsul si o sa mearga asa.Degeaba o sa incerci cu last good configuration ca nu o sa mearga.Schimba-ti windowsul.