| WAYNEZ a întrebat:

Am și eu o întrebare:Un prieten și-a închiriat un apartament, iar chiriașul nu știe să facă un wifi.Acest prieten știe să configureze o rețea wireless,dar în apartamentul respectiv nu se află un modem, iar el mai are un router dispoibil.Cum se poate face asta?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebe sa fie cablu ehternet tras si internetul activat de furnizor. Apoi poate seta wifi

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum a zis mgtow ai nevoie de cablu de internet de la furnizorul de astfel de servicii, un simplu router sau modem nu este de ajuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Internetul nu vine direct ci printr-o rețea de telefonie, oricare ar fi aceea. La ea se cuplează routerul.

| WAYNEZ explică:

E un port pentru internet acolo și internetul activat.Se poate conecta routerul la portul de internet și apoi laptopul la router pentru Wi-Fi?