| Stăncescu_Marian_1996 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop Asus. Nu se mai aprinde deloc! Nici cu baterie. nici fara. Mentionez ca nu se mai aprinde absolut nici un led. laptopul il am de 1 an deci nu este prea vechi.

3 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Cea mai comună problemă a laptopurilor este supraîncălzirea. De cele mai multe ori cipul grafic se dezlipește de pe placa de bază din cauza căldurii excesive, astfel făcând imposibilă bootarea sistemului de calcul.
În concluzie, ai putea să-i faci tu însuți un reflow la cipul grafic, sau ai putea să-l duci la un service.

| Marin_Marilena_1978 a răspuns:

Daca mai e in garantie dul la reparat.

| Stăncescu_Marian_1996 explică:

Nu stiu daca este supraincalzirea. mereu am avut ventilatorul sub el. chiar mereu. si inainte sa se strice. deci nu stiu ce sa zic.