| .::CyBeR::. a întrebat:

Salutare!
As putea oare sa-mi instalez doua sisteme de operare pe doua partitii?
Sau pe aceiasi partitie.

7 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Pe partitii separate, sau pe aceeasi partitie dar numai in cadrul unei masini virtuale pe care o poti face cu ajutorul lui virtual box, virtual pc, ...etc.
O masina virtuala inseamna un sistem de operare in cadrul altui sistem de operare principal si amadoua pot rula simultan.
Daca ai si alte intrebari sau te intereseaza si alte Tutoriale despre calculatoare, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| ταξιδιώτης a răspuns:

Se poate pe fiecare in parte, pe aceiasi partitie nu.

| nelu13 a răspuns:

Da.se poate

| .::CyBeR::. explică:

Jabbilord, stiu ce e o masina virtuala am folosit deja.

| totenkopfSS a răspuns:

Doamne...nu pot crede cat de nepriceputi sunteti.Domne daca nu stiti nu mai raspundeti! Ai auzit de dual-boot?
Un PC poate avea zeci de sisteme de operare: spre exemplu eu am pe laptop 3! XP, Vista, 7

Pt detalii trimite-mi un mesaj. SI iti dau un sfat! Asta e un forum pentru copii...incearca pe softpedia daca ai intrebari serioase. succes happy

| totenkopfSS a răspuns (pentru totenkopfSS):

PS: Nu ai nevoie de nicio masina virtuala sau ate ca***uriwinking

| crblsaff a răspuns:

Nu nici nu se pune problema un pc poate avea doar 1 sistem de operare!