| favij2000 a întrebat:

Salutare, care este diferenta dintre nvidea gtx 860m de 4gb si nvidea gt 845m de 2 gb?

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

GTX 860m -este recomandat pentru gaming
GT 845m -e pentru filme, chestii d-astea, word, mai bine zis programare, dar asta nu inseamna ca nu poti sa folosesti si GTX 860m la chestiile astea, doar ca gtx-ul acela este facut pentru gaming.
Adica un joc cu cerinte "mari" n-o sa-ti mearga pe 845m, doar pe o placa video de gaming ca si cum ar fi GTX 860m.

| favij2000 explică (pentru Daniellllll1):

Dar care este mai bun pentru gaming gtx sau gt

| favij2000 explică (pentru favij2000):

A gata am inteles

| MadHOuse a răspuns (pentru favij2000):

Gtx-vine de la Graphic Trademark Extreme-poti juca orice cu aceasta placa videhiro>asta e o placa pe slot
gt- Graphic Trademark-asta->>asta este un procesor mai mic doar care ajuta placa video integrata dupa procesor.

4 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Cea de 4 gb, este mai performanta, decat cea de 2 gb!winking