| adiblitz a întrebat:

De ce am nevoie sa transfer imagini de pe caseta vhs in calculator pentru conversie pe dvd? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zoricutzu a răspuns:

Pai un aparat video, si un TV -Tuner, semnalul de la aparatul video VHS ( de pe banda ) il captezi cu TV-Tunerul, cu care poti face filme, eventual si un program de editat filme pentru ca de ex tv-tunerul meu ( care e ceva mai vechi ) nu prea poate sa faca capturi mari, de mai mult de 1 ora, depinde de performantele calculatorului si de rezolutia si formatul in care faci captura.

| adiblitz explică (pentru Zoricutzu):

OK! Multumesc!

| adiblitz explică (pentru Zoricutzu):

Multumesc.Numai bine!