| serbancristian a întrebat:

Am de facut o alegere pentru un PC. Bugetul meu se invarte pe la 1700-1800 lei.Nu vreau sa iau un pc complet.As vrea sa cumpar decat un procesor si o placa video.In primul rand nu stiu ce sa fac cu procesorul.Am gasit un I3 SkyLake la 649 RON dar am gasit si de la AMD FX X6 6300 mai ieftin.Ca placa video am ales un STRIX GTX 750 TI.Ce sa aleg? Daca va pricepeti va rog sa imi spuneti si mie o configuratie cu o placa video si un procesor pentru a duce jocurile noi. Dati nume pentru a ma descurca si spuneti ce jocuri ar putea duce.Multumesc! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

I3 6100 sterge pe jos si cu mama FX-ului 6300. Buba e ca iti trebuie si placa de baza si memorii. Cel mai bine ar fi sa ne zici si ce sursa ai, hard, alte alea. Tare mi-e ca trebuie' sa cumperi mai multe decit pare.
P.S. Cu cit iei Strix-ul? Costa cit nu merita.

| serbancristian explică:

KodrutZ am o sursa de 500 W Segotep si am un hard de 500 gb, 4gb ram.Eu am mai avut un PC dar din pacate intr-o zi cand ma jucam s-a stins si a inceput sa se stinga sa se aprinda si tot asa.Eu am piese.Ca placa de baza as vrea una ASUS PRO GAMER si STRIX-UL costa 649 RON, mai am o varianta de placa video adica ZOTAC GTX 750 TI la 533 RON.Ca procesor nu stiu inca ce sa iau. Daca ai putea sa ma ajuti mai mult as fi recunoscator.(primesti funda)

| MaryusCatalyn99 a răspuns:

Placa video ff buna : http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

Daca mai pui vreo 200 lei poti lua si procesorul asta :http://www.cel.ro/......et-1150-l/

Ramii / Sursa / Hdd-ul ti le poti alege si tu. Eu ti-am ales un procesor si o placa video buna pentru jocurile noi.