| tpucosmintare a întrebat:

Salutare TPU am windows 7 ultimate pe 32 bit si 4 gb ram insa numai 3.12 utilizabili, desi nu stiu de ce oricum, eu vreau sa mi schimb windowsul pe 64 o sa am mai multi sau mai putini rami utilizabili?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa ii ai pe toti 4 daca pui un sistem de operare pe 64 biti

| tpucosmintare explică (pentru suntserios):

Multumesc frumos, chiar mi ai fost de ajutor! Funda!

| tpucosmintare explică (pentru suntserios):

De unde stiu daca ii voi avea pe toti 4? nu intreb ca asa mi a venit insa un prieten are win 7 ultimate pe 64 bit si are 3.8 sau 3.9 gb? Oricum multumesc mult!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sunt limitari ale sistemului de operare pe 32 biti. Pe aceasta configuratie nu vei vedea mai mult. Treci pe 64 biti, ca sa-ti rezolvi problema.