| 404namenotfound a întrebat:

Salutare, TPU! Cand introduc stickul sau cardul de memorie in calculator imi da urmatoarea eroare: http://uploadimage.ro/images/29288015604542743054.jpg
Din ce cauza?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Din cate vad din poza nu ai antivirus, sper sa ma insel, daca nu...mare greseala. Apoi sunt mai multe variante: stick-ul are probleme, driverele de USB busite, lucru destul de des intalnit, sau chiar windows-ul in sine are probleme. Incearca pe alt calculator si vezi daca merge. Daca merge, inseamna ca e din windows si trebuie reinstalat.

| 404namenotfound explică (pentru K0sti):

Nu cred ca windows-ul e problema. L-am reinstalat de curand, iar eroarea mi-a dat-o si inainte sa bag alt windows. Stick-ul e in regula, se intampla la fel cand bag si cardul de memorie. Apropo, antivirus nu am.

| K0sti a răspuns (pentru 404namenotfound):

Atunci vezi in bios sa nu ai USB-urile date pe disable. Sau e posibil sa fie defecte. Sper sa nu. Vezi in bios.
Apropo, pune-ti antivirus!

| 404namenotfound explică (pentru K0sti):

Sunt date pe enable. Oricum, dupa ce am reinstalat windows-ul nu mi-a dat eroarea, dar dupa ce am introdus un stick imi da eroarea de fiecare data, indiferent de stick sau card. Posibil sa fi avut stick-ul probleme...