| bradrcdk a întrebat:

De curand mi-am reinstallat windows-ul pe laptop, tin sa precizez ca este vorba de Windows 7 Ultimate, si am observat ca atunci cand schimb volumul din taste nu imi mai apare pe ecran acea iconita cu barele de volum, la fel si pentru luminiozitate. Asta ar fi prima problema. Cea de-a doua problema este ca, tot inainte sa reinstallez windows-ul puteam schimba muzica de la VLC din taste, la fel ca la luminiozitate, indiferent daca eram intr-o aplicatie sau joc.
Multumesc anticipat pentru timpul acordat.

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Cu siguranta nu ai instalat programul/driverele care activeaza tastele/combinatiile de taste speciale pentru laptop-ul tau. Daca dai model exact de laptop iti cresti sansele sa primesti un link de download sau ceva pe aproape.

| bradrcdk explică (pentru flixbuster):

Acer Aspire 5560G. Am instalat abslout tot cum trebuie. Si degeaba. Nu inteleg de ce nu merge.

| flixbuster a răspuns (pentru bradrcdk):

Trebuie sa instalezi LaunchManager Application de aici: http://www.acer.com/ac/en/ID/content/support-product/3767;-;

Menu, Drivers and Manuals, alegi la Operating System ce ai tu si apoi la Application ultima e LaunchManager Application.

| varsanofie a răspuns:

Salut, ai re-instalat toate driverele originale?

| bradrcdk explică (pentru varsanofie):

Desigur!

| varsanofie a răspuns (pentru bradrcdk):

Am pățit și eu ceva similar, era de la drivere, mai exact de la programul lui original, de exemplu, am un Sony merge sa dau play la muzică din butoane dar neavând softul lui instalat nu îmi arată nimic pe display. Îți recomand să intri la ei pe site să te uiți bine, să nuți fi scăpat ceva.