| MetallicA2011 a întrebat:

Mi-am propus c ape viitor sa-mi schimb PC-ul si mi s-a sugerat sa mi-l schimb cu un laptop, pentru motivul ca-l voi putea folosi si pe viitor( sunt pe a10-a, l-as putea folosi cativa ani poate si dupa liceu). Initial eu am vrut sa-mi fac un PC, o unitate centrala pe care sa pot rula jocuri cat mai noi.Mentionez ca nu sunt gamer "infocat".Joc jocuri gen PES, Fifa, Shootere, insa daca as putea rula as juca si jocuri gen AC3, The Walking Death, jocuri asa mai cunoscute, mai "comerciale".
Interbarea mea e : Ce ar fi mai bine sa-mi cumpar pentru ce-mi trebuie mie? Pe un laptop cu o placa video integrata(care are un pret mai accesibil nu cred c-as putea rula jocurile pe care vreau sa le joc : AC3, Fifa13 si cateva serii urmatoare, PES 13, TWD, Far Cry 3).Cu pretul unui laptop cu placa video integrata pot sa-mi fac o UC cu care sa rulez bine jocurile respective.Un laptop bun, cu o placa video dedicata este mult mai scump, insa il pot folosi poate si pe viitor. Daca as opta pentru laptop, cred ca ar fi mai bine sa i-au unul mai ca lumea, mai bun, pentru ca l-as putea folosi mai mult timp si pentru ce-mi mai trebuie si mie acum, avand in vedere ca la laptopuri nu poti schimba nici procesorul nici placa video.
Astept parerile voastre.Mersi pentru atentie!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Si PC-ul il poti folosi foarte bine pe viitor.

| spinteca a răspuns:

Parerea mea ar fi ca daca ai vrea jocuri aparute noi eu as opta pentru pc ca la laptop nu merita este foarte scump si nu prea te duce pentru jocuri noi asa un pc este mai ieftin si te duce parerea mea

| Explicatii a răspuns:

Pc il poti folosi mai bine