| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,vreau un site ca gen hostinger in care sa am free host, sa nu imi blocheze site-ul daca pun in ftp scam sau altceva.

Răspuns Câştigător
| St_FlameBrake_1995 a răspuns:

Uite de ex: http://www.ucoz.ro/
Dar dupa opinia mea hostinger este cel mai bun free web hosting. Uite site meu de pe hostinger www.metin2nightblood.pe.hu

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, te-as sfatui sa nu incerci scam, pentru ca atunci intervin alte "forte" si ti-o cam furi rau de tot.

Operatorii de internet si telecomunicatii in momentul in care au primit reclamatii cu privire la scam, phishing, spam, etc sunt obligati (si ma refer in toata lumea) sa cerceteze, blocheze si eventual sa anunte politia.

Scamul se pedepseste cu inchisoare.

Chiar daca ai reusi cateva scheme, la final tot vei fi blocat de ISPisti.

| S3bastiaNN a răspuns (pentru cristimihailov):

Acum depinde si ce face. daca fura 2-3 conturi la un anumit joc nu cred ca o sa vina politia la usa. Daca sparge o adresa de mail pe care sunt sanse sa fie informatii importante da, atunci a dat de belea.

| UrsuPolar a răspuns:

Fara sa te jignesc, dar daca vrei sa te apuci de scam-ing dar nu stii ce joatsa folosesti, iti recomand sa nu favi acest lucru. Un titorial citit pe net nu te face prea bine pregatit sa te avanti in lea asta.