| 1Qitu a întrebat:

Salutari TPU. Am o mica problema, ieri am incercat sa sterg 2 fisiere aflate pe desktop dar am primit un raspuns foarte ciudat. Imi spune ca nu poate gasi fisierul original pe disk. Ce pot face? Fisierele au fost create cu Camtasia Studio 7 direct pe desktop.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Descarca Unlocker, gratis:
http://www.softpedia.com/progDownload/Unlocker-Download-68439.html
Te duci pe fisierele respctive, click dreapta, Unlocker, alegi Unlock.
Arata ca in foto:
http://www.softpedia.com/progScreenshots/Unlocker-Screenshot-68439.html
Pe urma le poti sterge.

| 1Qitu explică (pentru horia2012):

Multumesc foarte mult, cel mai bun raspuns bravo :d

| horia2012 a răspuns (pentru 1Qitu):

Multumesc. Cu placere.

4 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

Asta inseamna ca fisierele de instalare din program files au fost sterse sau ai dezinstalat si nu s-a dus si shortcut-ul de pe desktop deci nu e mare problema happy

| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

Se poate ca dupa restart sa-si revina sau sa ai posibilitatea de a le sterge. Daca nu, sigur la reinstalarea de Windows ai sa scapi de problema.