| Ness_Dragos_1995 a întrebat:

Salutari, va rog sa ma ajutati intr-o dilema daca puteti. Am profilul personal pe Facebook iar de pe acesta am creat o pagina de artist care a depasit 1000 de like-uri. As dori sa imi sterg pagina personala dar din cate stiu eu ar disparea si pagina de artist. Daca as face un alt cont de Facebook as putea trece pagina de artist pe contul nou ca sa pot sterge contul vechi? Daca da, cum se poate rezolva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu am înțeles așa: deții un cont de Facebook X, unde ai creat o pagină. Acum, vrei să renunți la cont, dar nu și la pagină.
Dacă da, eu zic să procedezi în felul următor:
Deschizi un alt cont de Facebook Y, te adaugi ca "prieten" în celălalt cont și te pui administrator. Pagina va avea doi administratori (X și Y). Tu poți dezactiva temporar contul vechi (X), iar pe pagina respectivă poți posta de pe noul tău cont. Nimeni nu va ști că e vorba de tine.

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Poti oferi drept de administrator noului tau cont si asa si posibilitatea ca prin el sa detii controlul asupra paginii.

| Habbsha a răspuns:

Da, poți trece pagina pe alt cont. Intri pe pagină la setări, roluri în pagină și sub atribuie un rol nou în pagină, tastezi numele contului tău nou și setezi ca administrator. După ce ai făcut asta, ștergi vechiul cont de la administrarea paginii și rămâi doar cu cel nou.

| Adiav a răspuns:

Salut, da se poate da drepturi de administrator pe alt cont de Facebook