| Denis_Mihailescu_1999 a întrebat:

Saluut. Am şi eu o problemă. În orice lucru aş intra(chiar şi în windows explorer) îmi intră cu run as administrator ceva. numit svchost.exe. problema persistă de câteva săptămăni şi am început să mă ingrijorez. Cred că este de la un switchbot.(Un hack de schimbat bonusuri pe metin2) Dar nu prea cred fiindcă un prieten a încercat şi el switchbotul şi nimic.straight face Nu a avut nici`o eroare. Însă eu am mai avut chiar 2. straight face Cu svchost. Si alta care mi-a făcut ceva la toate exe-urile. îmi dădea cu ce program să intru în ele.;\ aia am rezolvat`o cu un fix.reg de pe un site. dar svchost când îmi apare când nu`mi mai apare.
Mă puteţi ajuta? Dau fundă+vot.
P.S. E prima mea întrebare deci spuneţi-mi şi cum să dau fundă dacă vreţi. rolling on the floor)

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai dupa cum pare este vorba de un virus. incearca sa faci o scanare cu urmatoarele utilitare:
malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml
kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
(iti recomand sa faci o scanare mai intai cu malwarebytes si dupa ce ai curatat de virusi sa vezi cum se comporta, daca mai ai dubii incearca si celelalte 2 utilitare)

| Denis_Mihailescu_1999 explică (pentru al3xander):

Sunt în curs de scanare rapidă. şi deja a scanat 52 de viruşi numai din partiţia C: si recycle byn. :\

| Denis_Mihailescu_1999 explică (pentru al3xander):

Mi-l găseşte ca Trojan.

| al3xander a răspuns (pentru Denis_Mihailescu_1999):

Dupa ce termini ii stergi si vezi cum se comporta calculatorul dupa