| TheSkull a întrebat:

Saut TPU.Ce procesor ar fi mai bun pentru gaming? Dintre:

1) Intel Pentium G645 de 2.9 ghz
2)Intel Pentium Dual-Core G645 de 2.9 ghz

Dau funda

Răspuns Câştigător
| DJMikeGMC a răspuns:

Dual core inseamna 2, 9 *2

| PaulCCraciun a răspuns (pentru DJMikeGMC):

Nu e chiar asa, daca am extrapola putin ideea ta ar insemna ca un i7 (quad-core) la 3.0 GHz => 12. 0GHz? laughing)) nici NASA nu are atata putere de calcul. Daca procesoru' e dual core nu inseamna ca frecventa se dubleaza, performantele fata de single core provin din executia in paralel a operatiilor.

| DJMikeGMC a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Da asa stiam si eu da abia mi a zis un tampit ca el are cu 6 core si ca 12 gh
si de aia credeam
asa stiam si eu

| DJMikeGMC a răspuns (pentru PaulCCraciun):

Convinge l tu te rog, ca eu am obosit https://www.facebook.com/home.php#!/alec.Vlad? fref=ts

8 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Daca vrei gaming orienteaza-te pe un core 2 duo, nu Pentium. Cu Pentium nu prea poti avea pretentii de gaming, asta doar daca te joci cumva San Andreas sau NFS MW. Din cate am vazut, modelu' asta de procesor de care zici a aparut nu de mult pe piata dar asta nu inseamna ca e super-perfomant. Sunt modele de Core 2 Duo de prin 2007-2008 care sunt infinit mai bune decat Pentium 2012. Bine, procesorul de care zici tu e bunicel, nimic de zis, dar daca vrei intr-adevar gaming la un nivel bun, orienteaza-te catre altceva, parerea mea.

| DJMikeGMC a răspuns:

Optez pentru dual core, eu am quadcore 2, 5 i3 si merge struna

| kikatsuki a răspuns:

| DarkAngel007 a răspuns:

Dual - Core 2)

| voinead2011 a răspuns:

Intel Platinum Dual-Core (deoarece este mai puternic ''dual") E foarte bun pentru gaming, dar conteaza si placa video!