| UzOm a întrebat:

Se merita sa trec la Windows 10?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu merita! Cel mai bun sistem de operare pana acuma este Sistemul De Operarea Windows 7 Home Premium sau Windows 7 Ultimate. la windows este ca toate programele instalate si pe care le folositi sint strict monitorizate si supravegheate, ei te pot urmari si ce faci pe internet!

14 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu am Windows 10 si sunt multumit de el, este rapid pe o configuratie buna cu un i5 6400 si 8GB RAM 2133 DDR4 si windows-ul pe 64 de biti pentru a nu pierde din performantele RAM. Oricum, pe langa asta mie imi place in general sa fiu la curent cu tot ce e nou.

| CPAElites a răspuns:

Da merita!

| WaterDrop a răspuns:

Windows 10 este cel mai rapid la ora actuala dupa windows xp, singura problema o reprezita toate programele de monitorizare care le contine.In rest este destul de bun.

| KillaNoFilla a răspuns:

Toata lumea care o sa poata o sa treca pe win 10 peste 1 an aprox.Asa a fost si cu win 7, toata lumea zicea ca ii ca vista dar pana la urma au trecut toti pe win 7.

| DryIce a răspuns (pentru KillaNoFilla):

E foarte adevarat. Ne forteaza pe toti sa trecem la el sa ne spioneze mai usor. E politica globala la mijloc :I din pacate. Decat windows 10 mai bine xp. Oricum faza cu windows-ul nou e pentru updates. Cand nu vor mai fi la 7 va fi ilegal sa detii win 7 ca nu poti lua licenta la el. Deci firmele trebuie sa ia 10 pentru licenta. Asa va aparea hackul la greu. Deja se stie ca hackul e mult mai usor de facut pe 10 decat pe 7. Urmeaza vremuri grele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DryIce):

Cum sa fie ilegal?! Da win 95, 98, Me tot ilegale sunt?

| DryIce a răspuns (pentru anonim_4396):

Da sunt ilegale ca nu ai licenta la ele daca nu se mai ofera suport. Bine licenta trebuie doar daca ai birou happy la home nu te verifica nimeni. Pe viitor va fi doar windows 10 si evident doar la el vei putea lua licenta. xD

| Ch0co a răspuns:

Eu am Windows 10. Merge bine. Eu zic sa o faci.

| albonifiras06 a răspuns:

Diferă de componente. Crezi că le poți preciza?

| tiranianuuu a răspuns:

Depinde de pc. daca ai pc bun merita dar daca ai nu ai osați meargă greu.

| UzOm explică (pentru tiranianuuu):

3.1 Ghz Procesorul (Intel Core 2 Duo CPU), 4 GB RAM DDR3, placa Video de 1.4 GB, placa de baza DELL.

| darkone1990 a răspuns:

A-ti recomand winows 7 ultimate e cel mai bun eu a-l folosesc si an zilele acestea e bun si pentru programe si pentru jocuri si multe altele depinde de alegrea fiecaruia dar trebuie sa te gandesti si la pc tau ca daca a-i instalezi un windows mai nou si ati acceleraza procesorul si mananca resurse multe o sa ---- i-l strici cu placere daca ti-am fost de ajutor.

| Gheorghiță_Denis_1996 a răspuns:

Da,daca ești pasionat de gaming.Eu am trecut si sunt foarte mulțumit. P.S sunt gamer

| PanzerBoy a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere