| Gizăz a întrebat:

Se pricepe cineva să-mi facă şi mie un PC pe piese? Vreau să îmi fac un cadou de Crăciun. Buget: în jur de 8000 de lei.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Sper sa nu fie intrebare pusa la misto. Uite la ce m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1067522/
Ai un SLI cu 2 970-uri, procesor foarte ok, memorie ram suficienta, ssd pentru sistemul de operare, o racire buna, si o sursa destul de puternica pentru a tine configuratia stabila.

Daca ai vreo nelamurire, nu ezita sa dai reply acestui raspuns.

Bafta :)

| Gizăz explică (pentru Jipa95):

Nu e la mişto. Am doar un laptop mai vechiuţ pentru că aveam nevoie de mobilitate schimbându-mi domiciliul des, dar acum mă voi stabili undeva permanent şi vreau un desktop bun. O singură întrebare am. Nu am mai comandat de pe site-ul ăsta. Am opţiunea să plătesc să mi-o aducă gata montată sau trebuie să iau piesele pe rând şi să le duc în altă parte pentru asamblare?

| Jipa95 a răspuns (pentru Gizăz):

Dai configuratia aceea celor de la pc garage, le spui uite dom-le vreau sa-mi faci si eu pc-ul asta, asamblatimi-l, si trimiteti-l la adresa asta.

| Gizăz explică (pentru Jipa95):

Ok. Mersi.

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

8000 de lei? 80 de milioane? LoL

| raresandrey a răspuns:

Mama cu banii astia iti iei calculator super.

| TwiSt1997 a răspuns:

E foarte bun sistemul deja ansamblat, daca ti-l faci tu iti raman 700-1000 lei.Doar na, trebuie sa le iasa si lor cevalaughing

| MLyon a răspuns:

Iti pot recomanda asta http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-deathstar-v4/

Este sistem complet, dar merita..si iti raman si bani

| Gizăz explică (pentru MLyon):

Mersi de răspuns. Mă mai gândesc. Dacă nu primesc şi alte variante s-ar putea să mă hotărăsc pe ăsta.

///Rog a primi răspunsuri la obiect. Suma nu e subiectul întrebării.

| MLyon a răspuns (pentru Gizăz):

Cu placere!