| Frank51 a întrebat:

SSD sau HDD pentru laptop? merita sa sacrific spatiu pentru viteza sau invers? Daca aleg ssd am viteza dar spatiu putin, daca aleg hdd am spatiu dar nu am vitezalaughing

5 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Depinde. Ai DWD-Writer? Daca ai poti baga un SSD cu un adaptor in loc la DWD-Writer.
Daca ai bani iti iei cun SSD mai mare de 120 GB macar 250 si nu mai ai nevoie de HDD. sau unul de 120 si iti iei un Hard Disk Extern.
Dar SSD-ul e o inovatie super buna. Toate vechiturile lucreaza super bine cu un SSD e un plus mare. Deci merita.

| Frank51 explică (pentru FlorinCiokan):

Am, dar nu este functional de ceva timp. Deci recomanzi ssd, da, un ssd de 120GB ar fi decent, sa zicem, si pe viitor as putea adauga un hdd in loc de dvdwr, corect.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Frank51):

Iti trebuie un adaptor la fel cum e dwd-writerul de mare. in el bagi ssd-ul si pur si simplu il bagi in laptop.
- https://www.youtube.com/watch?v=uTiTi7kphK0
Uite ceva de genu. Dar el in loc la dwd-writer a bagat HDD tu bagi SSD.

| notefree a răspuns:

Poti lua un ssd si cand mai ai bani un hdd extern

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Eu am de doi ani de zile un Kingstone V300 de 120 Gb pe laptop Asus si merge foarte bine, nu am avut probleme(varianta mea de Asus ade 2 locuri de hdd) merita. Spor!