| MitroKta a întrebat:

Stie cineva daca pot baga un hdd extern cu sis de operere pe el la un calc care nu are hdd intern?

2 răspunsuri:
| trustbogdan a răspuns:

Da dar depinde de placa ta de baza daca poate lua ca firstboot legaturile usb. Daca e vechisor calculatorul nu prea iti fa sanse. Intereseaza-te de modelul placii de baza si bios, in orice caz cheama pe cineva cunoscator

| trustbogdan a răspuns:

Uite ca e o greseala in ceea ce zici tu :)) Sa fim seriosi nu orice BIOS poate buta de pe un USB :)), poate marea majoritate care nu pot, cu un upgrade se poate rezolva da, dar asta nu inseamna ca orice BIOS preinstalat are aceasta optiune.
Si ca sa iti demonstez am cautat pe bunul nostru motor de cautare gulge un articol care sa-ti demonstreze spusele mele : Jos de tot dupa prezentare ai "Important: si... 5. This method will not work if your motherboard or your BIOS does not support USB booting."
Link articol: http://www.techrena.net/......en-drive/, articol scris in 2009
Ai vrut sa te dai mai "destept" dar nu ti-a iesit.